Deraliye Kazakistan Restaurant Açılıyor

Deraliye Ottoman Cuisine Restaurant, Türkiye dışındaki ilk şubesini Kazakistan’da açıyor.

Sultanahmet’te bulunan şef restoranı Deraliye Ottoman Cuisine, yıllardır hizmet verdiği Osmanlı Mutfağı kültürünü ülke sınırlarının ötesine taşımaya başladı. Deraliye Ottoman Cuisine, İstanbul’un en özel restoran markalarından birisi olabilmiş bir restoran. Şef Necati Yılmaz’ın özel hazırladığı reçeteler ile benzersiz bir yemek deneyimi vadeden Deraliye’ye yabancı turistlerin ilgisi her zaman yüksek. Necati Yılmaz, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerin Osmanlı ve Türk mutfağına olan ilgisine böyle bir yanıt vermeyi tercih ediyor.

Kazakistan’ın Nursultan şehrinde Eylül 2022 tarihinde açılacak olan Deraliye Kazakhistan, Osmanlı saraylarında hazırlanan yemekleri, tatlıları ve şerbetleri misafirlerine servis edecek. Restoran 250 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kapasiteye sahip olacak.

Osmanlı ve Türk Mutfağını Tanıtacak

Deraliye Kazakhistan, 25 yıllık bir mutfak deneyimine sahip olan Necati Yılmaz’ın bizzat hazırladığı özel bir menü ile hizmet verecek. Menüde Osmanlı saraylarında sultanlar ve devlet adamları için pişirilen özel tarifler yer alacak. Bu tariflerin günümüze ulaşmış olan yazılı reçetelerini şef Necati Yılmaz uzun yıllar süren çalışmaları sonucunda ortaya çıkardı ve günümüz mutfağına uyarladı.

Deraliye’de, Osmanlı ve Türk mutfağının özel tarifleri günümüz mutfağına uygun şekilde hazırlanıyor ve servis ediliyor. Restoran dekorasyonu da Osmanlı’yı temsil edecek bir şekilde tasarlandı ve hayata geçirildi. Böylece yemek yemek için gelen konukların hem saray lezzetlerini tatması hem de bulundukları atmosferde tarihi bir deneyim yaşamaları amaçlanıyor.

Share this post below

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin