Icon

Özel Osmanlı Yemeklerini Deraliye Restaurant’ta Yiyin

Özel Osmanlı yemekleri yemek ister misiniz? Padişahların saraylarında ne yediklerini bilmek ister misiniz? Deraliye restoran, otantik ve lezzetli mezeler, salatalar ve ana yemeklerden oluşan nefis bir menü sunuyor. Sultanahmet’te yer almaktadır. Kurucusu, usta şefi ve ev sahibi, Türkiye’nin en ünlü şeflerinden bazılarıyla uzun yıllar çalışmış olan Necati Yılmaz‘dır.

Deraliye Restaurant, İstanbul Sultanahmet’teki en popüler restoranlardan biridir. Osmanlı ve Türk mutfağı ile ünlüdür. Kurucusu ve usta şefi Necati Yılmaz’dır. Menüsü oldukça zengindir. Osmanlı saraylarında yapılan özel yemekleri yemek isteyenler bu restorana gelebilir.

Deraliye restoran Osmanlı ve Türk mutfağı ile ünlüdür. Sadece imparatorluk mutfağını deneyebileceğiniz pek çok özel yemek sunmaktadır. Bu restoran, geçmişten gelen otantik etkileri kullanan yemeklerinin tadına bakmaktan keyif alacaksınız.

Osmanlıların kendilerine özgü yemekleri vardı ve yemek yeme kültürü Osmanlı yemeklerinin en önemli parçasıdır. Deraliye Restoran’da bu orijinal tariflerden bazılarını yiyebilirsiniz. Türkler bayramları yemekle kutlamayı severlerdi ve konuklarına lüks yemekler sunarak misafirperverlik gösterirlerdi. Sizleri İstanbul’da bulunan Deraliye Restaurant’ta harika yemeklerimizi ve kültürümüzü deneyimlemeye davet ediyoruz.

Deraliye Restaurant’ta yemeğin Tanrı’nın bir armağanı olduğuna inanıyoruz. Türk kültürünün bir parçası olarak yüzyıllardır kutlanmaktadır. Restoranımızda, geleneksel Osmanlı mutfağını korumaya ve size mümkün olan en lezzetli şekilde sunmaya çalışıyoruz. Yemeklerimiz ve misafirperverliğimizle, masanıza Türkiye’den küçük bir parça getirmeyi amaçlıyoruz. Sizi farkı tatmaya davet ediyoruz.

Deraliye Restaurant’ta Türk misafirperverliğini en iyi şekilde yaşayacaksınız. Konuklarımıza Osmanlı döneminde yaratılan lezzetli yemeklerden bazılarını sunuyoruz. Adını tarihi bir mekândan, Deraliye Kasrı’ndan alan geleneksel bir Türk restoranını deneyimleyeceksiniz. İstanbul’un tarihi yarımadasına ve kalesine yakın konumuyla sizi muhteşem personelimizi ve yemeklerimizi deneyimlemeye davet ediyoruz!

Geleneksel Türk yemeklerinden oluşan geniş menümüz ve rahatınız düşünülerek tasarlanmış şık dekorumuz, Deraliye’yi asla unutamayacağınız bir yemek deneyimi haline getiriyor.

Deraliye, İstanbul’un kalbinde size mümkün olan en iyi yemek deneyimini yaşatmak için tasarlanmış bir Türk restoranıdır. Yetenek ve zarafetle sunulan geleneksel Türk yemeklerinden oluşan geniş menümüzde yemek yiyin. Sizi ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.

Share this post below

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin