Türk Mutfağının En Popüler Lezzetleri

İstanbul’u gezmeye geldiğinizde mutlaka Sultanahmet’i ziyaret etmelisiniz. Bu bölge İstanbul’un tarihi merkezi gibidir. Sultanahmet restoranları arasında unutulmaz anlar yaşayacağınız bir restoran var: Deraliye Ottoman Cuisine Restaurant

Deraliye Restaurant, kış aylarında güncellediği menüsünde Osmanlı Saray Mutfağı ve Türk Mutfağı yemeklerinden en popüler olanlarını sunuyor. Sultanahmet restoranları arasında özel bir yeri olan Deraliye’de bu orijinal Türk mutfağı yemeklerini mutlaka tatmalısınız.

Kaz Kebabı

Goose Kebab

Kaz kebabı, kış mevsiminde tadılması gereken özel lezzetlerden biridir. Osmanlı Saraylarının en özel yemeğidir. Deraliye’de kaz kebabının en güzelini deneyimleyebilirsiniz.

İçerik Önerisi: Kaz Eti: Yetiştirme, Pişirme ve Faydaları

Ayva Dolması

Stuffed Quince

Ayva kış aylarının en taze meyvesidir. Bu besleyici meyve suda haşladıktan sonra, içi zırhla doğranmış kuzu eti, badem, dolmalık fıstık, biberiye ve yeşil fıstıkla doldurulur. Üzerine de üzüm pekmezi dökülerek servis edilir.

Midyeli Lahana Sarması

Cabbage Rolls with Mussels

Lahana yapraklarına pirinçten iç yapılır ve içine midye konarak sarılır. Pişirirken de üstüne karanfil konur.

Levzine

Levzine

Toz badem ve yeşil fıstıklı helva, toz şeker ile kavrulur. Sonrasında taze süt ile pişirilir. Sıcak sıcak ağzınıza layık helva. Bunu mutlaka denemelisiniz.

İstanbul’a geldiğinizde bu popüler Türk Mutfağı yemeklerini mutlaka tatmalısınız. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken bu yemekler kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak. Şimdiden afiyet olsun.

Share this post below

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin